Avin Asma Tavan 1995 de taşeron olarak başlamış olduğu Asma Tavan Yapımı çalışmaları ile müşterilerine en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeye başlamıştır.

Çalışmalarımızda ki en büyük başarımız, yapılan işin en ince ayrıntılarına kadar düşünülmesi ve malzemenin kaliteli kullanılmasıdır.

Her çalışmamız da belirlemiş olduğumuz yol haritasını izleyerek müşterinin isteklerini yerine getirmeye çalışırız. Belirlenmiş projeleri inceledikten sonra alınması gereken adımları tek tek gerçekleştirerek başarılı bir çalışma ortaya çıkarırız.

hakkimizda2

Asma Tavan Yapımı çalışmalarımız yapılacak olan yerin etüdüne göre belirlenmektedir.
Asma Tavan Yapımı Hakkında Genel Bilgi
Asma Tavan Nedir?
Asma Tavan Nasıl Yapılır?

hakkimizda

Asma Tavan mevcut tavanın altına bir tavan yapmaya denir.Asma tavan kimi zaman dekoratif bir görünüm sağlamak için alçıpan ,tas yünü, metal tavan,suntalam,gibi malzemelerden yapılır.

Kimi zamanda tavandan gecen havalandırma borularını,tesisat kablo, görüntü kirliliğini kaybetmek için yapılır,Asma tavan ısı yalıtım sistemi olarak da yapılır,Asma tavanın içinden döşenen izocam Ztaşyünü,strafor gibi destek malzemelerle ısı yalıtım içinde kullanıldığı söylenebilir.

hakkimizda1

Asma tavan uygulanacak alanının kodu alınarak teraziye getirilir. Lazer, hortum terazi yardımı ile kod alındıktan sonra köselere uygulanan L denilen malzeme vidalanır. Ana tasıyıcı malzemeler asma tavanda 1 metrede taşyünü tavanda ise 1.20 cm de atılır taşıyıcı malzemeler atıldıktan sonra alçıpan tavanda diğer malzeme 60 cm de bir klips yardımı ile tasıyıcı malzemeye tutturulur.

Taşyünü tavanda ise 120 cm ve 60 cm lık metal parçalar birbirlerine geçme sistemi ile monte edilir , Demir aksam bittikten sonra arora denilen 60 x 60 ebatındaki levhalar demir içerisine konarak tavan işlemi bitirilir. Alçıpan tavanda ise demir aksamın altına alçıpanlar vidalanır, ek yerlerinin derz bandı ve alçısı çekilerek işlem tamamlanır.Boya uygulaması yapılarak tavan kullanıma hazır.

Taşyünü asma tavan sistemleri, dizayn serisinde yer alan farklı yüzey dokulu ve desenli plakaları ile bu plakalarla uyumlu taşıyıcı sistemleri sayesinde kullandığı mekanlarda dekoratif ve şık görüntüler sergiler.

Taşyünü asma tavan, Akustik, hijyen ısı izalasyonu yangın ve nem dayanımı konusunda değişik ölçülerdeki teknik ihtiyaçları, en ekonomik şekilde ve sınırsız tüzey seçeneği sağlayabilmesi sayesinde, kullanıcılara optimum çözüm sunar.

Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler aynı zamanda aydınlatmanın en iyi şekilde yapılmasını sağlayarak enerji tasarrufu yaratır.

İstenmeyen görüntüleri gizle. (Sıhhı Tesisat, havalandırma kanatları, elektrik tesisatı v.b.)

Petek tavan sistemi, petek görüntüsü oluşturacak biçimde iç içe geçirilmiş, 10 mm genişliğinde 40 mm yüksekliğinde u biçiminde alüminyum profillerden oluşturulmaktadır.

Profilin u kolları üzerinde bulunan bükümler, eğimlere karşı daha katı bir yapı oluşturmaktadır. Profiller 0,45 – 0,50 mm kalınlığında 20 mikron kalınlıkta boya ile fırınlanmış alüminyum alaşımı malzemeden üretilmektedir. Standart renkler RAL 9006,9010 ve 9002 olup, 50 m aşan taleplerde diğer renklerde üretim yapılabilmektedir.